Forum dla polskich dentystów szukających pracy w Anglii      FAQ      Szukaj      Użytkownicy      Download      Album      Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jarek
Nie 18 Lip, 2010
"A-Z of NHS Dentistry" kurs integracyjno-edukacyjn
Autor Wiadomość
jarek 
Administrator

Wysłany: Nie 18 Lip, 2010   

Prosze bardzo,oto zdjecia:

http://picasaweb.google.c...dyn17Lipca2010#

Kris,napisz kilka slow prosze;)

anna501
[Usunięty]

Wysłany: Nie 18 Lip, 2010   kurs

Muszę przyznać, że dawno nie byłam na tak ciekawym kursie. Może dlatego, że znudziły mnie ostatnio kursy dotyczące czysto stomatologicznych rozważań. Od dentystyki, nawet tej w najlepszym wydaniu, też należy czasem odpocząć, zwłaszcza w sobotę. Takich lekcji dyplomacji oraz poruszania się w aspektach prawnych współczesnej stomatologii powinno się słuchać częściej. Zdaję sobie sprawę, że po raz kolejny wkładam właśnie kij w mrowisko, ale przez wiele lat uczestnicząc w przeróżnych kursach w Polsce, nie spotkałam wykładowcy równie dobrego jak Dr Rattan.

anna501
[Usunięty]

Wysłany: Nie 18 Lip, 2010   

Fajny z ciebie gość, Kris. Sprawozdanie wierne i wyczerpujące, jak zawsze.

Kris 
Moderator

Wysłany: Nie 18 Lip, 2010   POSK

Dziekuje za uznanie i " ku chwale ojczyzny" ... :wink:

Widze , ze sie zgadzamy w ocenie kursu. Ja tez uwazam, ze dobrych i ciekawych klinicystow jest sporo zas specjalistow od zagadnien prawno-psychologicznych nie za bardzo. Ten zas jest moim zdaniem wyjatkowy i koniecznie nalezy sie z nim jeszcze raz spotkac. Oprocz tego sa to zagadnienia bardzo istotne dla sukcesu zawodowego i dla bezpieczenstwa "performera dentystycznego'.

Mavero 
Stały bywalec

Wysłany: Pon 19 Lip, 2010   

Jeszcze raz chcialem podziekowac za mile slowa i bardzo dobra ocene kursu. Wlasnie zliczylem srednia ocen z evaluation forms, i na 54 odpowiedzi przedstawia sie ona nastepujaco (w skali 1-5, przy 5 jako Strongly agree, 1 Strongly disagree):

- The presentation increased my knowledge of this subject: 4.8
- The presentation was professional and relevant: 4.9
- There was an opportunity to answer my questions: 4.7
- The speaker was knowledgeable about the subject: 5.0
- The style and content of the presentation was effective: 4.8
- I would recommend this event to others: 4.9

Jak widac najnizsza (choc mimo wszystko b.wysoka) ocena byla za mozliwosc odpowiedzi na pytania. Mimo ze Raj b.sie staral i zostal kilka godzin dluzej, to na pytania wszystkich osob nie mogl odpowiedziec :( Jednak, jak zapewnil, po powrocie z wakacji bedzie odpowiadal na pytania wyslane emailem.
Nie zdazyl tez przeslac mi kopii prezentacji, wiec wysle ja jak tylko ja od niego otrzymam, najprawdopodobniej bedzie to za 2tyg. Wczesniej, w ciagu najblizszych 2 dni, wyslemy emailem potwierdzenia wplat oraz link do wersji pdf materialow zawartych w folderach konferencyjnych.

Przekaze tez Rajowi rekomendacje z evaluation forms, aby mogl przygotowac odpowiednich speakerow na kolejne edycje kursu. Jak wspominial, razem z dwoma kolegami (m.in. Len D'Cruz) przeprowadzaja kursy pokrywajace core CPD subjects, m.in.legal and ethical issues, handling complaints oraz radiography and radiation protection. Gdy wroci z wakacji postara sie ustalic daty, kiedy ponownie bedzie mogl wziasc udzial w kursie. Wydaje mi sie, ze ponownie mozna byloby spotkac sie w tym samym miejscu, chyba ze ktos mialby inne propozycje.

Pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje za liczne przybycie :)
Chris

Anna Sieinska
[Usunięty]

Wysłany: Wto 20 Lip, 2010   

Kochani,
witam po dluzszej nieobecnosci (choc myslami zawsze jestem z Wami)...

A wiec:
> po pierwsze chcialam niezwykle serdecznie podziekowac Krisowi Mavero za wspaniala i bezbledna organizacje kursu w nieznanym mi wczesniej, a fantastycznym Osrodku Kultury Polskiej w Londynie.

> po drugie i z rownie duza emfaza chcialabym podziekowac (tu prosze o posrednictwo Krisa Mavero) za iscie krolewska uczte. Najbardziej poza bardzo milym towarzystwem przy stoliku zapadly mi hmmm poezja ... pierogiii .... ale prosze bez przypinania mi latek kulinarnych ;-)

> ex aequo moje uznanie zdobyl fantastyczny i jedyny w swoim rodzaju Wykladowca, Dr Raj Rattan. Nie bede powtarzac powyzszych opinii moich kolegow, z ktorymi calkowicie sie zgadzam, ale chcialabym baaardzo podziekowac, za to ze RR nie dotrzymal slowa ... i kurs zamiast zakonczyc sie o 5.30 lub jak zwyczajowo w UK - przed czasem, skonczyl sie z ponad 2 godzinnym opoznieniem. Chec i umiejetnosc przekazania wiedzy godna uznania. Wszystkie "goals" kursu zostaly zawarte, niczego nie pominieto, a trudne pytania publiki (w tym moje) - zostaly szczegolowo omowione.

> bottom line - najlepszy kurs z angielskosci, dyplomacji w bialych rekawiczkach, radzenia sobie z trudnymi pytaniami ze strony pacjentow i PCT. Jednym slowem - a must attend !!

>>> PONIZEJ NAJWAZNIEJSZE KWESTIE OMOWIONE NA KURSIE:
(Jarku jesli wolisz, przeklej lub skopiuj w inne miejsce forum)

1. nie uzywac slow: REVIEW - tylko REASSESSMENT
nie WATCH - tylko MONITOR, REASSESS,REEXAMINE
nie PRVTE - tylko OUTSIDE NHS ARRANGEMENTS

2. kazdy NHS trt wymaga FP17DC,
3. pacjent na wizycie po emergency- piszemy examination/ reassessment, w ten sposob oceniamy na nowo sytuacje i weryfikujemy diagnoze i opcje leczenia
4. kod assessment and advice jest kodem starego systemu, nie powinno sie go uzywac na kazdej x/m,
badanie pacjenta i Rx - to 0.75 UDA, nie 1.2 - do tego nalezy cos zrobic - xray, incise abcess, curettage, ekstyrpacja.
5. urgent x/m trt - any trt that a pt needs which "if not provided" would lead to any significant deterioration in Pts oral health.
6. jesli pacjent nie wroci na leczenie zaplanowane, a kurs jest otwarty, mozna go TC , po np. 1 miesiacu. Pacjentow placacych najlepiej zawiadomic pisemnie i dac szanse na powrot do praktyki,
7. COT mozna zakonczyc gdy pacjent jest violent, nie zaplaci lub w przypadku irrevocable breakdown of relationship
8.nowi pacjenci z wysokimi potrzebami leczniczymi - sekwencjowac leczenie - urgent trt (sepsis, abcess, Rx, urgent xlas or fills), potem pacjent ma poprawic kondycje dziasel,higiene, etc potem reassessment i nastepny etap / nowy COT
9. ZAWSZE zgadzac sie z pacjentem - I AGREE WITH YOU, I WOULD LOVE TO DO THIS FOR YOU, BUT....
10.czy cos jest dostepne na NHS: patrz na The Stable Table - musi byc odpowiedz TAK na wszystkie 4 pytania: available?, indicated?, appropriate?, effective?
11. najwazniejsze: breakdown in relationship:
" Following your recent visit to the practice during which you were disinclined to accept my trt proposals, I feel that this mutual trust between a patient and a dentist is lacking. I am sure you will agree that it would be inappropriate for me to continue trt-ing you given the situation."

Ten,kto byl, zrozumie, a ten kogo nie bylo - duzo stracil. :-)
W imieniu swoim i Krisa Mavero - polecam nastepne kursy, ktore sa juz planowane ;-)

Kurs nie bylby tak swietnym wydarzeniem, gdyby nie Wy.

Pozdrawiam Wszystkich bardzo serdecznie,
Wasza Ania

jarek 
Administrator

Brawo Aniu!

Piekne podsumowanie,dziekuje Ci bardzo w imieniu wszystkich,ktorzy z niego skorzystaja.

Brakuje nam Ciebie na forum bardzo.Wpadaj czesto!

Kris Mavero zorganizowal swietne szkolenie.Mam cicha nadzieje,ze mysli juz o kolejnym;)

Anna Sieinska
[Usunięty]

Dzieki, az milo :cool:
No, skoro mnie tak brak, to dobrze, z mila checia ...
PS. widze ze doganiasz mnie liczba postow ;-)
do nastepnego,

jarek 
Administrator

Wysłany: Czw 22 Lip, 2010   

Hania i Kris,a moze byscie sie tak zalogowali przed pisaniem?;)

stonoga 

Pomogła: 1 raz
Wysłany: Pon 26 Lip, 2010   A-Z of NHS Dentistry POSK Londyn

Lepiej pozno niz wcale...
Podpisuje sie pod peanami kolegow na czesc Chrisa Mavero (organizacja), Raj Rattan'a (profesjonalne prowadzenie wykladu i imponujaca postawa w obliczu gradu pytan ze strony sluchaczy), polskiej kuchni w POSKU i aspektow ogolnotowarzyskich. Bardzo milo bylo nareszcie poznac wielu z Was ''na zywo'' :) Zachecilo mnie to spotkanie do wybrania sie w pazdzierniku do Londynu (jesli tylko dam rade) i na kazdy nastepny kurs organizowany przez Chrisa Mavero.
Ania - Stonoga
P.S.Pozdrawiam szczegolnie Jarka, Krisa i Anie S.

Anna Sieinska
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Lip, 2010   

Cieple pozdrowienia dla Stonogi.
Bukuj hotel na pazdziernik juz teraz , bo z nami zawsze warto ;-)

Odpowiedz do tematu