Forum dla polskich dentystów szukających pracy w Anglii      FAQ      Szukaj      Użytkownicy      Download      Album      Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Polscy lekarze specjaliści w UK
Autor Wiadomość
oliwia388 

Wysłany: Pon 31 Sie, 2009   Polscy lekarze specjaliści w UK

www.polskaprzychodnia.co.uk

slav 
Początki uzależnienia

Wysłany: Pon 31 Sie, 2009   

Dobre dobre tylko ciekawe dlaczego płatności można uiszczać jedynie gotówką ? Mam swoją teorię na ten temat :mrgreen:

oliwia388 

Wysłany: Pon 31 Sie, 2009   

ważne że jest jakaś alternatywa dla angielskiego GP:)))

Anna Sieinska 
Super Admin

Wysłany: Czw 30 Wrz, 2010   

a czy ktos z nich korzystal? :cool:

oliwia388 

Wysłany: Wto 12 Paź, 2010   

Ja

igorowski 
Moderator

Wysłany: Nie 24 Paź, 2010   

http://www.polskaprzychod...ekarz.php?id=14

ale obciach , specjalista dentysta i koronka (chyba w majtkach ) :mrgreen:

Kris 
Moderator

Wysłany: Nie 24 Paź, 2010   specjalista

Faktycznie specjalista-dentysta brzmi jak "kierowca bombowca" . Co by jednak nie mowic to strona internetowa dziala bez zarzutu a doswiadczenie zawodowe i tytuly lekarzy raczej wzbudzaja zaufanie. Sadze , ze maja powodzenie i dobrze , ze sa.

BasiaP 
24/7 forum-fan

Pomogła: 1 raz
Wysłany: Pon 25 Paź, 2010   Re: specjalista

A tam , koronek sie czepiacie , zobaczcie na cenniki w Warszawce :wink:
Ja tutaj widze cos straszniejszego.
Co to jest do jasnej ch.... zatrucie zeba .To ja sie tyle tej stomatologii uczylam , ze przez chwile to sobie pomyslalam ze sobie glowe przeuczylam ale tej terminologii to ja w zadnej swojej ksiazce w indexie nie znalazlam.A co bedzie jak Angol bedzie chcial sobie przetlumaczyc ta procedurke , zycze powodzena :wink:

Kris napisał/a:
Sadze , ze maja powodzenie i dobrze , ze sa.

Jasne Kris dobrze ze sa , i niech truja zeby naszym rodakom, i niech ich zarejestruja nawet wszytkich, ja bede bardziej szczesliwa niz jestem. :mrgreen:

anna501 
Początki uzależnienia

Pomogła: 3 razy
Wysłany: Pon 25 Paź, 2010   

Masz rację, Basiu. Korona, koronka – to tylko terminologia. Natomiast „trucie” zębów to metoda niestety pozostająca w rażącej sprzeczności ze współczesnymi standardami, jednym słowem – nieprawidłowa. I pomyśleć tylko, że tak wielu naszych rodzimych dentystów krytykuje brytyjski system NHS twierdząc, że polska stomatologia jest, w bliżej niesprecyzowany sposób, lepsza.

Kris 
Moderator

Wysłany: Wto 26 Paź, 2010   spec

Moj komentarz dotyczyl specjalistow pozadentystycznych. Co do endodoncji to w Polsce to jak pacjent z UK (na wakacjach ) schodzi z fotela po 22.00 to okoliczne rentgeny sa juz zamkniete. Potem jak mu pokazuje zdjecie to jest zdziwiony niewypelnionym kanalem. Przeciez zaplacilem... :???:

BasiaP 
24/7 forum-fan

Wysłany: Wto 26 Paź, 2010   

Terminologia stomatologiczna jest jedna,jedyna, niezmienna i prosze jej nie zmieniac.Prosze nie uzywac zdrobnien (koronka), nie tworzyc nowych wyrazow(zatruc zeba ) o tzw "cheap marketingu " to ja nawet nie wspomne -znieczulenie (bezbolesne) gratis , wow co za reklama . Tak sie sklada ze w 21 wieku w stomatologii wszystko powinno byc bezbolesne ; od poczatku czyli od podania reki do konca czyli uslyszenia ceny , chociaz to moze troche bolec :lol: Ja rozumiem ze tym jezykiem chcemy pozyskac kilkuset Polakow(przecietnego Kowalskiego) ale proponuje to zrobic wlasna praca.Nierozumiem czemu to sie zdaza coraz czesciej profesji-stomatologia.Jakos nie zauwazylam tego np u lekarzy ogolnych czy prawnikow zeby wywracali swoja terminologia.

Pozdrawiam wszyskich forumowiczow :grin:

anna501 
Początki uzależnienia

Pomogła: 3 razy

Kris, ja się właśnie męczę z pacjentem po leczeniu w Polsce. Anglik, był na badaniu przed wakacjami, nie chciał żadnego leczenia, powiedział, że jego dziewczyna jest Polką i że on w Polsce będzie miał wszystko dużo taniej i lepiej zrobione. We wrześniu przyszedł z bólem szóstki górnej po wymianie wypełnienia na kosmetyczne. Z dziewczyną się pokłócił, zaplanowałam mu leczenie kanałowe, co mnie bynajmniej nie bawi. On chciał go nawet usuwać, jak na prawdziwego Anglika przystało, bo to „bad tooth”, to po co leczyć, ale ma implanty w odcinku przednim, to go przekonałam do endo – chyba mam źle w głowie.
Basiu, nie twierdzę, że terminologia nie jest ważna, tylko że poprawność leczenia jest ważniejsza. Czasami przydaje się trochę dostosować terminologię do poziomu odbiorców. Profesor Danysz, ten od farmakologii powiedział kiedyś na wykładzie, że zażartość sporów na temat terminologii wzrasta proporcjonalnie do wieku dyskutantów. Chyba to jego spostrzeżenie nie było trafne, przynajmniej w odniesieniu do stomatologii.

BasiaP 
24/7 forum-fan

Rozpad zwiazku przez " bad tooth" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: blagam nie rozsmieszajcie mnie.Ania bierz sie do roboty nie tylko zeba uratujesz ale i zwiazek :lol:

[ Dodano: Czw Lis 04, 2010 11:27 pm ]
To sie nazywa przeczucie, ze tu zajrzalam . Bravo , bravo , bravo lekarze z prywatnej polskiej przychodni w Londynie poprawili swoj cennik , na dodatek wszystkie 3 punkty przeze mnie wymienione , lacznie ze slowem bezbolesnie.W szoku jestem .Ale to i dobrze.
Przez chwile myslalam ze jak sie umowie na wizyte - koronka porcelanowa
to zaczniemy odmawiac Koronke do Milosierdzia Bozego , ale potem mysle sobie czemu ta modlitwa taka droga 300f. W koncu zaskoczylam czemu taka droga , na koniec wizyty dostalabym rozaniec z koralikow porcelanowych .

Jest pewna grupa zawodowa ktora zaczynam sobie coraz bardziej cenic , sa to kosmetyczki . Jesli sie zobaczy na ich cennik to jada one tam ostro z terminologia bez zadnych przekrecan - mezoterapia, mikrodermabrazja,LPG Endermologie itd dalej juz nie bede wymieniac bo i tak wiekszosc facetow na tym forum tego i tak nie zrozumie(chociaz ja doskonale wiem co to znaczy spinning w wedkarstwie :wink: ).One tam stosuja specjalne odnosniki i tlumacza co znaczy co. A drugi powod za jaki je cenie , ze trzymaja ceny , nie zanizaja ich , wrecz przeciwnie ceny z roku na rok rosna . A to troche inaczej niz u nas.Ceny w malych miastach byly bardzo zanizane by pozyskac pacjenta , jak jeszcze zylam w Polsce.

To moze ja bym sobie wyskoczyla w sobote za tydzien do tej przychodni zrobic sobie jakies bite wingsy przed wyjazdem na Kilimandzaro.Na pewno mnie nie skasuja , w koncu poprawilam im cennik :wink:

Odpowiedz do tematu