Forum dla polskich dentystów szukających pracy w Anglii      FAQ      Szukaj      Użytkownicy      Download      Album      Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Co,gdzie,kiedy?
Autor Wiadomość
Kris 
Moderator

Wysłany: Nie 18 Kwi, 2010   L:ondon

Cos nam Hiszpania w tym roku wypada skromnie. W przypadku niektorych stalych uczestnikow wypadly sprawy losowe ale nalezy chyba pewne aspekty przemyslec . Jedno nie ulega watpliwosci 14-16 pazdziernika w Excal London odbedzie sie kolejny BDTA dental Showcase 2010.

sslawek 

Wysłany: Pon 26 Kwi, 2010   

Cos temat Hiszpania ucichł.Czyżby w tym roku było bardzo kameralnie a nawet bardziej?

Kizia
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Kwi, 2010   

Coż najpierw dużo szumu potem dyskretne ........
My jedziemy napewno i już się nie mogę doczekać.Sławek kiedy przylatujęcie?
Telefonik ?

sslawek 

Wysłany: Czw 29 Kwi, 2010   

Tylko Bronek dymu narobil,bo mu miejsce nie pasowalo.I co i g..

Dr Bronek 
Totally addicted to forum!

Wysłany: Nie 09 Maj, 2010   

Nie robie dymu bo od kilku dni zapalniczki nie mogę znaleźć...
A z miejscem to mnie źle odebrałeś, bo nie miejsce jest dla mnie ważne tylko towarzystwo. Z niektórymi osobami z forum to się mogę u mnie w domu spotkać i będzie ... Nie , nie! U mnie w domu nie. Tylko w Walii jeszcze nie jestem notowany...

A na poważnie, muszę się i Was zmartwić . Z powodu dużych zmian w moim życiu majowy weekend spędzam w ... Holandii...

No i znowu się potwierdziło, że jak krowa głośno muczy mało mleka daje...

"Socjalizm każdemu równo nosa utrze, bogatych zdusi jutro a biednych pojutrze." - hrabia Fredro.

Kris 
Moderator

Wysłany: Pon 10 Maj, 2010   Holland

Bronek, Ty uwazaj. Holendrzy to strasznie imprezowy narod. Mieszkalem kiedys obok nich na campingu w Austrii. Jak zrobili balange to...bylo cicho jak makiem zasial. A nazajutrz , rano na idealnie posprzatanym terenie , w czystym plastikowym koszu lezalo sobie 6 malych butelek po piwie abylo ich przeciez tylko ....szescioro. :wink:

Dr Bronek 

Wysłany: Pon 10 Maj, 2010   

Polacy myślą, że Szkoci są skąpi. Mylą się! Największe kutwy w Europie to Holendrzy. Piwo na pewno było w butelkach max. 330ml. Było cicho bo prąd do stereo kosztuje a i głosu trzeba oszczędzać. Na pewno ziemniaki też ze sobą przywieźli... Zapewniam Ci jednak, że nie wszędzie w Niderlandach tak jest. Północ to purytańska część wypełniona sztywnymi Protestantami. Na Południu jednak mieszkają trochę bardziej wyluzowani Katolicy. Ci to wiedzą jak wypić i dobrze zjeść...
Pozdrawiam.

"Socjalizm każdemu równo nosa utrze, bogatych zdusi jutro a biednych pojutrze." - hrabia Fredro.

Kris 
Moderator

Wysłany: Wto 11 Maj, 2010   holland

Nie wiem czy wiecie kto to sa Szkoci? Mianowicie to sa Holendrzy , ktorzy zostali przed wiekami zeslani na nieurodzajna ziemie szkocka za nadmierna rozrzutnosc. :wink:

Dr Bronek 

Wysłany: Wto 11 Maj, 2010   

A to możliwe jest... Musiały to być same kobiety (wiadomo!). Dlatego te spódniczki... A zawsze się zastanawiałem...

anna501
[Usunięty]

Wysłany: Wto 11 Maj, 2010   gość

Ten gość to ja,zapomniałam się zalogować.

[ Dodano: Wto Maj 11, 2010 9:38 pm ]
Dodam jeszcze, że Holendrzy mają wspaniałe konie i jeźdźców. Najlepszy obecnie dresażysta świata,Edward Gal, jest Holendrem. Zresztą - też bym sobie od ust odjęła (nawet piwo) gdyby dałoby mi to cień choćby szansy na zakup takiego konia jak ten:
http://www.youtube.com/wa...feature=related

Dr Bronek 

Wysłany: Wto 11 Maj, 2010   

Prawda. Holendrzy nie zapomnieli o Generale i jego Żołnierzach. Jego angielscy (celowo z małej literki), pożal się Boże, koledzy zaklinali się jeden przez drugiego, że to przez tego tchórza i pieniacza Sosabowskiego oraz jego Polaków nieudała się Operacja Market-Garden. Z brytyjskiej strony był tylko Major-General Roy Urquhart (Szkot nota bene :-) ), który zaprzeczył a nawet zabiegał o oczyszczenie Sosabowskiego z zarzutów. Nie pomogło. Sosabowski umarł w zapomnieniu jako magazynier w Londynie.
W Driel, małej wiosce niedaleko Arnhem, gdzie lądowała 1 Samodzielna Brygada Spadochronowa mieszkańcy do dziś, raz w roku przynoszą kwiaty na Polenplein (Plac Polski) i można usłyszeć Mazurka Dąbrowskiego (zanuci go każdy Holender z Driel jeśli poprosisz). Lokalna drużyna piłkarska gra w biało-czerwonych barwach.
"Najkrótszą Drogą" było dewizą 1SBS. Mieli na skrzydłach wrócić do Warszawy. Wylądowali na polach w Driel, z powodu niekompetencji angielskiego dowództwa, niemalże na głowach odpoczywających tam pancernych dywizji niemieckich. 40% została tam już na zawsze a reszta nie wróciła do Polski nawet "najdłuższą drogą" ale to już wiecie dlaczego...

Kizia
[Usunięty]

Wysłany: Śro 02 Cze, 2010   

Co by zakończyć ten mocno niewypałowy temat
Pozdrawiamy Sławka z Rodziną

Dr Bronek 

Wysłany: Pon 26 Lip, 2010   Re: d

r napisał/a:
sie obudziles:zapytaj Bronka ,on wie

Się goście wyjątkowo złośliwi zrobili... Odpowiem jednak. Moja tegoroczna Hiszpania spędziła się w Holandii na rozmowach kwalifikacyjnych. Po prostu w tym roku urlopu nie będzie :-) ...

Odpowiedz do tematu